Новата девојка на Берлускони, “само” 50 години помлада од него!

15 декември, 20120
FrancescaPascalere

Силвио Берлускони(76) и Франческа Паскале(27) претходно се криеја од јавноста, но сега одат рака под рака, иако разликата во годините е половина век.

Инаку, Франческа Паскале, е девојка која на почетокот на својата „кариера“ послужувале кафе во една продавница за автомобили. Подоцна, се појавувала на една локална телевизија, за во 2006 година да го формира одборот „Силвио, ни недостасуваш“, кога тој ги загуби изборите и најави повлекување од политиката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber