Новиот Citroën DS5

11 април, 20120
1

Немам информација дали оваа убавица ја има и кај нас, но овој прекрасен компактен автомобил претставува третиот модел во новата подкатегорија на луксузни возила на Citroen, DS. Тој беше претставен на авто-шоуто во Шангај минатата година.

Ќе може да изберете помеѓу бензинец и два различни дизел мотори. Како и да е DS5 има 2.0 HDi дизел мотор на 163 коњски сили, со дополнителен електричен мотор од 37 коњски сили во страчниот дел кој праќа сила до сите четири тркала кога е потребно.

Навистина прекрасен автомобил!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma