Новиот сингл на Edo Maajka “Džigera Beat” :)

20 април, 20120
EdoMaajkaStrajknaslovnica final

Бидејќи Edo Maajka на секои две години, издава нов албум, 2012-та години е резервирана за “Štrajk mozga”! Неговиот шестти албум по ред ќе излезе во сабота на 21 април, а ќе донесе едно интро и 11 песни. Две од песните се веќе познати на публиката, “Imaš ti šta para” и “Panika”. Edo одлучи премиерно да го издаде третиот сингл од албумот, “Džigera Beat”, кој можете да го слушнете.

httpv://www.youtube.com/watch?v=r-1uUprsqmI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi