Новиот спот на Jay-Z и Kanye West “Ni***s In Paris”

12 февруари, 20120
article_big_1328814626kanye_west__jay_z_video_still

Снимки од концерти, 1.000 резови во секунда, тигри, ласери… Погледнете  го “Ni**as in Paris”….

Jay-Z и Kanye West го претставија новиот спот за песната “Ni**as in Paris”, четвртиот сингл од нивниот успешен албум “Watch The Throne”, кој беше објавен минатата година.

Песната веќе беше на првото место на Billboard R&B/Hip-Hop Songs и Rap Songs листата, а на Hot 100 листата на синглови во моментов е на 11-то место. Во видеото е искористен многу материјал снимен во живо за време на нивната “Watch The Throne” турнеја, со дополнително неверојатно брзо менување на кадри и користење на ефекти (поради што не се препорачува на лица кои страдаат од фото-чувствителна епилепсија), слики од архитектурата на Париз, инсерти од легендарниот филм “Blades of Glory”, а тука се и лавови, тигри, црни пантери, ласери и многу публика…

httpv://www.youtube.com/watch?v=gG_dA32oH44

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma