Од очај извршила самоубиство: Жена страдала од сексуално пореметување, доживувала и до 50 оргазми на ден!

6 декември, 20120
zena

Американката Гречен Моланин (39), која повеќе од 15 години страдала од сексуално пореметување, извршила самоубиство поради неспособноста да ги контролира постојаните оргазми кои ги доживувала.

Само седум дена пред трагичниот настан, локалните медиуми направиле голема приказна од нејзиното пореметување и страдањата кои ги педизвикува, пишува Daily Mail.

-Имав поинаков живот пред овој ѕвер да ја превземе контролата над мене, изјавила само една недела пред смртта несреќната Моланин и додела дека постојаното возбудување почнала да го чувствува гога имала 23 години, објаснувајќи го пореметувањето како прекинувач кој повеќе не можела да го исклучи.

-Некогаш го сакав животот, но ова го уништи. Ова не е живот. Која е поентата? Поатојано размислувам за самоубиство.

Иако таа ги имала сите предиспозиции да работи како преведувач, бидејќи знае да зборува француски, германски и шпански, поради нејзината состојба не можела да прифаќа нормални работи.

Сексуалното возбудување се јавувало премногу често и за да почувствува ‘олеснување’ морала да се самозадоволува, што во неа јавувало чувство на срам. Поради тоа во 1999 година престанала да работи и поголемиот дел од своето време го поминувала во спалната соба.

Поради оваа состојба минатата година се обидела три пати да се убие.

Откако приказната била објавена, од редакцијата на весникот го контактирале нејзиниот бивши дечко кој рекол дека веста не може да и помогне, бидејќи Моланин се убила.

Нејзиниот најлош ден бил кога имала 50 неконтролирани оргазми по ред.

-Некогаш не можам да престанам ниту за да се напијам чаша вода. Секој дел од телото ме боли. Срцето силно ми чука и пливам во пот. Мажите тоа не го разбираат. За нив тоа е секси… Замислете де го имате постојано тоа чувство, да не можете да се смирите, не можете да спиете и мислите дека ќе доживеете срцев удар и ќе умрете.

Не е познато колку жени страдаат од ова пореметување, но експертите проценуваат дека постојат илјадници.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fbu4JUaaN9I

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit