Ова е најубавото женско тело?!

27 ноември, 20120
zensko telo

Иако името на австриската бодибилдерка Каролина Ванг, е добро познато на љубителите на овој тип на конкуренција, Редит неодамна објави видео кое многу брзо стана најпопуларно на страницата.

Всушност, многу читатели не можеле да веруваат дека се работи за жена, а токму оваа 31-годишна жена ја зеде наградата за Светското првенство во Даблин, нејзиното тело беше прогласено за најубаво.

И додека некои ќе речат дека убавината е во очите на набљудувачот, дежурните интернет тролови се нафрлија на Керолин, која веќе е навикната на такви коментари.

Таа со кикбокс почнала да се занимава со 14 години, а веќе на 16 години ја запознала убавината на бодибилдингот. Прво натпреварување имала во 2001 година, а оттогаш на полиците нареди цела низа на награди.

И да, таа во моментов е во среќна врска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber