Крваво казнување на шиитските маченици

26 ноември, 20121
2

Подот на џамијата бил обоен во црвено од крвта на шиитски маченици кои се казнуваат за време на процесијата во Њу Делхи, Индија.

Шиитски муслимани од целиот свет оддаваат почит со проток на крвта во чест на убиството и мачеништвото на имамот Хусеин, внук на пророкот Мухамед.

Тој бил убиен од страна на неговите политички ривали, заедно со 72 другари во седмиот век во битката на Кербала, каде што некои од телата на загинатите биле осакатени.

Тие со остри предмети се самоказнуваат, за да ја почуствуваат болката која ја почуствувал имамот додека бил мачен.

http://www.youtube.com/watch?v=5xJVaZLtvcY&feature=player_embedded

One comment

  • NnN

    27 ноември, 2012 at 03:51

    umobolni idioti…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit