Oва е последниот настап на Витни Хјустон!

13 февруари, 20120
138317385GO125_KELLY_PRICE_

Видеото кое ви го претставуваме настанало во четвртокот вечерта кога витни се појавила и запеала на забавата по повод доделувањето на Греми наградите во Холивуд…

Откако Витни Хјустон почина, светските медиуми се исполнети со статии и фотографии ос неа, како што обично се случува кога ќе не напушти уметник на нејзината големина. Се претпоставува дека оваа снимка е од нејзиниот последен јавен настап. Таа во четвртокот во Холивуд и се придружила на сцената на Кели Прајс, на забавата во чест на доделувањето на Греми.

Последниот албум е наречен “I look to you”, издаден е во 2009 година, а критиките не и биле наколнети. Најмногу внимание е посветено толжкму на нејзините изведби во живо, каде можевме да забележиме дека гласот не ја служи како порано. Оваа снимка секако ќе влезе во историја, без оглед на тоа како пејачката звучела. Во својата богата кариера, таа го покажа целото богатство во нејзиниот глас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma