Овие гробишта се дом и за мртвите и за живите!

9 април, 20120
60602411

Гробиштата во главниот град на Филипините на прв поглед може да ве шокираат. Некои од нив изгледаат како мини градови во кои не е присутна никаква језива и лоша атмосфера.

Малите продавници на сред гробиштата не се реткост, а таму можете да купите се од гуми за џвакање до бомбони или картички за мобилен. Храна и пијалоци се продаваат во импровизирани ресторани сместени меѓу гробиштата. Но, тука на истото тоа место живеат многу бездомници.

На најголемите гробишта во градот Манила, живеат околу 10.000 бездомници.

httpv://www.youtube.com/watch?v=I7viY68PTno

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/