Палачинки со зеленчук

7 декември, 20120
palacinki so zelencuk

Потребни состојки:

  • 400гр младо сирење
  • 200гр измиени листови спанаќ
  • 1 главица кромид
  • 1 краставица
  • 1 морков
  • морско оревче
  • сол
  • бибер
  • малку маслиново масло

Начин на подготовка:

На малку масло испржете исецкан кромид и изрендан морков, а пред крајот додадете листови од спанаќ и кратко помешајте. Во чинија измешајте ги пржениот кромид, морковот и спанаќот со младо сирење, па зачинете со морско оревче, сол и бибер. На крајот додадете ја краставицата исецкана на помалку парчиња. Соединете ја смесата и со неа филувајте ги палачинките. Ако сакате, можете на кратко да ги запечете во рерна.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber