Пензионираната банда Muppet на мисија – во борба против нафта :)))

23 јануари, 20120
muppet_movie_2011_cameos

На задоволство на многу фанови ширум светот на телевизиска серија Muppet Show, овие омилени ликови повторно се со нас!

Kermit, Miss Piggy, Gonzo, Walter, Scooter и другите незаборавни ликови од популарните серија ќе се појават на големиот екран!

Во овој филм треба да се соберат сите членови на старата банда Muppet – кои многу одамна се пензионираниот – со цел да го спасат ТВ студиото каде што некогаш се снимало нивното шоу.

Главниот негативец е Tex Richman кој сака да го уништи студиото, бидејќи под него се наоѓа огромно наоѓалиште за нафта. Единствениот начин да се спречи преземањето на студиото од страна на Tex е да се организира емисија за десет милиони гледачи…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma