Украинките се соблекоа и во Софија!

23 јануари, 20120
137310

Девојките кои се активистки на позната група Фемен одржаа протест и во Софија. Голите украинки одржаа уште еден перформанс овој пат во главниот град на Бугарија, Софија. Тие протестираа пред парламентот поради семејното насилство и насилството врз деца.

Девојките носеле црвени боксерски ракавици црни кратки шорцеви, а нагоре како и на секој друг протест беа топлес.

Според податоците во Бугарија, секоја четврта жена е жртва на семејно насилство. Инаку, движењето Фемен е основано во 2008 година од страна на Ана Хутсол. Причината за тоа била недволната активност на жената и нејзината пасивна улога во украинското општество. Досега на ова движење се приклучиле 300 активистки, меѓу кои има и неколку мажи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber