Пета повторно со контроверзна реклама! :)

16 февруари, 20120
Пета повторно со контроверзна реклама! :)

Момчето станал вегетаријанец и ја „растурил“ девојката од секс.

Познатото здружение за заштита на животните ПЕТА повторно лансирала контроверзна реклама, за да ги поттикнат луѓето да станат вегетаријанци.

Критичарите веднаш ги обвиниле дека повторно претерале и дека се шегуваат со сериозни теми како што е насилството врз жените.

Во рекламта се појавува девојка со повреден врат, се враќа од продавница, а предходно заборавила да облече гардероба. Кога се вратила дома момчето го поправал ѕидот кој предходно тие го разрушиле поради „маратонскиот“ секс.

Нараторот пак вели, ова е Џесика, а таа пати од синдоромот „мојот дечко стана вгетаријанец и ме „растури“ од секс, кога вашето  момче станува вегетаријанец се претвора во порно ѕвезда.

Погледнете ја рекламата и сами пресудете дали е контроверзна:

httpv://www.youtube.com/watch?v=m0vQOnHW0Kc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma