Поранешен свештеник продава секси помагала!

25 април, 20120
127994

Ако Бог ни го дал телото, зошто страста би била грев? Ова прашање веројатно си го поставувал и поранешниот свештеник од Холандија Марк Енгенет, кој сега продава секси помагала.

Германскиот весник Der Spiegel  пишува како поранешниот свештеник лансирал своја интернет странциа под името „љубовна градина“, каде се продаваат вибратори, презервативи и други сексуални помагала.

Свештеникот служел на црквата 23 години, а сега си се свртел кон овој бизнис, кои многумина рекле дека е несоодветен за него.

Сепак Марк изјавил дека се грижел за сексуалниот живот на своите верници уште кога бил свештеник. Често на двојките кои доаѓале на исповед ги прашувал дали се задоволни од сексуалниот живот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber