Портрети на бездомници кои сигурно ќе ве трогнат

9 февруари, 20120
nas

Ли Џефрис е фотограф кој ја започнал кариерата како спортски фотограф во Манчестер, но набргу потоа запознал една жена бездомник во Лондон која засекогаш му го променила животот.

Оттогаш Ли го посветил животот на портретирање на бездомните лица со цел да привлече внимание кон нивните проблеми.

Фотографиите на Ли се исклучиво црно бели и прикажуваат многу детали, кои ќе го трогнат и најтврдото срце.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber