Повеќе од еден и пол милион индијци го поздравија Сонцето! :)))

13 јануари, 20120
nuemje

Повеќе од еден и пол милиони индијци од кои 620 илјади студенти учествуваа во четвртокот наутро на јога вежбата која се нарекува „поздрав на Сонцето“ или Surya Namaskar.

Покрај изразувањето почит кон Сонцето, целта на овој собир беше и поставувањето светски рекорд.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber