Прада – пролет / лето 2013

26 декември, 20121
Prada Spring Summer 2013 DECOR

Италијанскиот бренд Прада, кој го предводеше познатиот дизајнер Миучи Прада, ги објави фотографиите со своите колекции за пролет – лето 2013 година.

Единаесет различни и единствени модели ја претставиле новата колекција за пролет – лето 2013 на италијанската куќа Прада. На фотографиите можете да видите интересни креации кои се претставени во Милано во септември оваа година. Добро познатите кожни додатоци на Прада се најважни за претстојната сезона.

Благодарение на темно сивата позадина, деликатниот јапонски цвет кој ги краси црните сатенски фустани, доаѓа до израз. Пролетните чевли се рамни со шпиц, имаат дебела, правоаголна пета или платформа. Претходната кампања беше во стилот на 70-тите со многу бои, шаренила, додека новата кампања е дизајнирана со многу помирни линии.

PRADA - PROLEĆE/LETO 2013

PRADA - PROLEĆE/LETO 2013

PRADA - PROLEĆE/LETO 2013

PRADA - PROLEĆE/LETO 2013

PRADA - PROLEĆE/LETO 2013

PRADA - PROLEĆE/LETO 2013

PRADA - PROLEĆE/LETO 2013

PRADA - PROLEĆE/LETO 2013

PRADA - PROLEĆE/LETO 2013

PRADA - PROLEĆE/LETO 2013

Bags from Prada's Spring/Summer 2013 collection shown in Milan

One comment

  • Ruzica

    29 април, 2013 at 10:21

    Zeleniot mantil e super.
    Pozdrav

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber