Пратила СМС на погрешен пријател и му го спасила животот

25 декември, 20120
poraka

Жена од околината на Париз во неделата вечерта добила СМС порака од еден од своите пријатели дека планира да изврши самоубиство. Во паника повикала полиција и со тоа му го спасила жаивотот.

Неименуваната жена всушност претходно испратила СМС порака на погрешна личност, односно на пријателот кој и одговорил дека има намера да си го одземе животот. По неговата СМС порака, брзо ја информирала полицијата, го кажала неговото име и презиме но не и адресата на живеење.

Полицијата набрзо го пронашла станот на нејзиниот пријател, но бидејќи не се одзивал на повиците, а светолото во станот било вклучено, биле повикани пожарникари, па полицијата со нив насилно влегла преку прозор.

Мажот го нашле во кујаната на подот, покрај две шишиња алкохол, во моментот кога почнал да си ги сече вените на рацете.

Полицијата веднаш го префрлиле во најблиската болница каде му биле санирани раните. Неговата пријателка со сосема случајна порака му го спасила животот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit