Прекрасни слики насликани со прсти

31 јануари, 20120
fingerprint-art-550x365

Њујоршкиот уметник Џудит Браун има навистина интересен стил на сликање. Таа создава огромни симетрични слики, а како алатка за цртање ги користи врвовите на своите прсти.

Џудит црта со двете раце во исто време, а нејзините дела се апстрактни, но симетрични слики, а за својата уметност вели дека сака да наликува на дијамантска прашина. Погледнете ги нејзините дела:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber