Премиерно….новиот спот на Масимо Савиќ “Dodirni me slučajno”

26 јануари, 20120
20417920274a4b5fef807c6730799874_orig

Премиерно беше претставен спотот за една од најубавите песни на Масимо Савиќ “Dodirni me slučajno”.

Најновиот сингл на Масимо “Dodirni me slučajno”, не води од фатален почеток до тешки моменти кои ги проживува главниот актер поради нереализирана љубов, па се до точка каде што тој верува дека сеуште постои шанса за нив двајца – во некоja далечна иднина. Режисерот Tomislav Marić, инспириран од ориенталните елементи на песната, за потребите на снимање ja ангажираше танчерката Natašu Moskaljov.

“Mногу тешко e да се пренесат емоциите од песната и целосно да се соживеете се песната, затоа работам со неколку луѓе, како што е Tomica, односно со луѓе кои можат да го извлечат најдоброто од мене” – вели Масимо. Видеото беше снимено во замокот Бежанец, во еден мало планинско место Валентиново, како и на локации во Загреб.

httpv://www.youtube.com/watch?v=MBpLH1uuI7o

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma