Новиот Xbox доаѓа во 2013 година

26 јануари, 20120
14693666364f201d7972cd7365608221_orig

Следната есен, во октомври или ноември, Microsoft ќе ја претстави новата Xbox конзола, дознава IGN.

Новиот Xbоx ќе започна да се произведува на крајот на оваа година. Xbox 720, како што често се нарекува наследникот на Xbox 360, ќе биде базиран на AMD 6000 процесор, а ќе има подршка за DirectX11, 1080p HD и 3D.

Со оглед на тоа дека Xbox на пазарот пристигна во 2005 година, мислите ли дека е време за нова конзола од Microsoft?

Според податоците од јануари оваа година, Xbox засега е продаден во 66 милиони примероци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma