Претставен Samsung Focus 2

9 мај, 20120
1

Иако најпродаваните модели на Samsung имаат оперативен систем Android, сепак оваа компанија не се откажува ниту од другите платформи.

Пред неколку днеа официјално беше претставен Samsung Focus 2, Windows Phone телефон со подршка за 4G LTE.

Негови карактеристики се: 4 инчен Super AMOLED екран, главна камера со резолуција од 5 мегапиксели и предна VGA камера, како и еднојадрен процесор на 1,4 гигахерци. Тој ќе се најде во понудата на американскиот оператор AT&T.Достапен е само во бела боја.

„Samsung е неприкосновен лидер кога се во прашање паметните телфони на различни платформи и Focus 2 е моќен пример за нашата посветеност на Windows Phone”, изјави претседателот на Samsung Mobile, Деји Сон.

Иако Samsung не е единствен кој нуди Windows Phone уреди, овој паметен телефон има една значајна предност, а тоа е цена од 49,99 долари со двегодишен договор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi