Преубава музичка зграда во Кина

30 март, 20120
2

Музиката и архитектурата се едни од најпрепознатливите форми на уметност, па така кога ќе се соединат, како на пример во оваа зграда, тоа изгледа навистина прекрасно!

Оваа зграда е сместена во Хуаинан Сити, кој се наоѓа во Кина. Таа е направена од големо светкаво пијано, на кое му е додадена виолина која се потпира на него. Зградата е конструирана за љубителите на музиката, и служи како јавна установа за студените по музика во колеџот кој се наоѓа во близина. Навистина неверојатна градба!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/