Принцот Хари спасил живот на еден бизнисмен!

3 април, 20120
d6h5

Британскиот принц му дал прва помош на американецот со пакистанско потекло Баш Кази, кој се онсевестил за време на хуманитарен поло натпревар.

Принцот Хари прогласен за херој, откако минатиот месец му го спасил животот на американскиот бизнисмен со пакистанско потекло Баш Кази.

Бизнисменот наводно за време на натпреварот се судрил со друг коњ и паднал на земјата онесвестен. Принцот Хари прв реагирал и веднаш му дал прва помош, а Кази брзо се освестил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma