Пролетната колекција на Раф Симонс за Jil Sander

14 април, 20120
1

Откако официално стана јасно дека наследникот на Џон Галиано е Раф Симонс, решивме дека треба да ве запознаеме со неговото творештво малку поконкретно. Белгискиот дизајнер е бивш креативен директор на брендот Jil Sander се до фебруари оваа година. Погледнете како изгледа последната негова колекција за овој бренд:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi