Пронајдена виолината на музичарот кој свирел додека Титаник тонел!

1 февруари, 20120
titanic

Пронајдена е виолината на која наводно свирел музичарот Велис Хартли, лидерот на оркестарот кој бил на Титаник.

Аукциската куќа изнајмила експети кои треба да ја потврдат автентичноста на пронајдениот музички инструмент.

Хартли и неговиот оркестар влегле во легендите откако решиле да свират на бродот се додека тој не потоне. Новинските статии од тоа време наведувале дека телото на виолинистот било пронајдено со виолината заврзана околу неговите гради.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber