Lego човек во вселената

1 февруари, 20120
lego-man-in-space

Двајца ученици од едно средно училиште во Канада, успешно испратија Lego човек на близу 24.000 метри надморска височина. Тоа беше доволно високо за да се сними пластичната играчка која надлетува над земјата.

Двајцата тинејџери, Метју Хо и Асад Мухамед, биле инспирирани да го направат овој проект од едно видео на YouTube во кое студенти пратиле балон во вселената. Хо сакал да види дали и тој ќе успее да направи сличен подвиг.

httpv://www.youtube.com/watch?v=MQwLmGR6bPA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber