Првиот прстен во светот направен само oд брусен дијамнат

25 март, 20120
Првиот прстен во светот направен само oд брусен дијамнат

Швајцарска компанија за накит од Женева објавила дека направила прв прстен за чија изработка не е користен никаков друг благороден метал, туку само брусен дијамант и тоа од 150 карати.

Неговата вредност изнесува 70 милиони долари.

Овој прстен е направен само од еден дијамант, а дизајнерите на него работеле од минатиот април.

„Сакав да направам нешто ново. Прстенот покажува што компанијата Shawish може да направи. Тоа е нашиот идентитет, а сакаме да ги остваруваме соништата на нашите муштерии“, изјавил извршниот директор на компанијата Mohamed Shawesh.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Mx1FrAa78r0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/