Раскошните невести на Oscar De La Renta

18 април, 20120
0

После крајот на последната модна недела за есен-зима/2013 дојде време за седмицата посветена на невестите, од која ќе ги издвоиме и ќе ви ги представиме најинтересните ревии. Официално започнуваме со ревијата на Oscar De La Renta – накратко станува збор за класични линии за модерните невести. За повеќе детали разгледајте ја галеријата со фотографии, кои се само дел од целата невестинска колекција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi