Реалистична улична уметност

19 јануари, 20120
mesa-street-art-01

Уметникот М-Е-S-A ги импресионира случајните минувачи со неговите неверојатни уметнички вештини. Неговите цртежи не само што се масивни, туку се и инзворедно детализирани. Тој има тенденција да црта големи човечки глави на огромни ѕидови. Интересна замисла од овој урбан уметник!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber