Семејниот автомобил им работи како нов, иако е стар 56 години! :)))

19 јануари, 20120
cf653g

Автомобилот Морис Минор е стар 56 години, а за ова време успешно им служел на три генерации на едно семејство од Велс.

Овој автомобил е во сопственост на Џон Ентони од Велс. Автомобилот го купил неговиот дедо Идис Еванс, а Ентони тогаш имал пет години.

Автомобилот дедото на Ентони го користел за на работа и за семејни излети. По смртта на дедото автомобилот го добиле родителите на Ентони, но поради старост неможеле да го возат и завршил во гаражата. Ентони направил мали поправки и сега тој работи како нов. Овој автомобил ќе припадне на неговиот син кој сега има 20 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber