Резиденцијата на Витни Хјустон се продава за речиси два милиони долари!

17 февруари, 20120
whitney-houston-house

Вилата во Њу Џерси во која Витни Хјустон живеела со поранешниот сопруг Боби Браун, се продава за 1.75 милиони долари.

Страсните обожаватели на изнeнадно починатата пејачка Витни Хјустон, ќе можат да ја купат нејзината резиденција со ранчот каде Хјустон живеела по венчавката со Боби Браун.

Две години по разводот, во 2009 година, Витни и Боби се обиделе да го продадат заедничкиот имот, но безуспешно. Се работи за пространа вила со заоблени ѕидови и високи плафони.

На овој имот, кој се простира на преку пет хектари, пред седум години снимен е реалити “Да се биде Боби Браун”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma