Ријана снима реално шоу – во потрага е по најдобариот дизјанер од Британија!!!

30 јануари, 20120
RihannaVodiEmisiju

Убавата пејачка Ријана ќе ги следи стапките на моделот Хајди Клум и ќе сними реално шоу во кое ќе го бара најдобриот млад британски дизајнер! Како што објави британскиот Vogue, во потрагата на Ријана ќе и се приклучи пејачката од групата Girls Aloud, Никол Робертс, а потрагата ќе трае десет недели, во кои младите креатори ќе имаат можност да се изразат креативно и да ги импресионираат популарните пејачки и жирито.

“Отсекогаш сум ја сакала модата”!, изјави пејачката. “Модата е инспирација за многу нешта во мојот живот, и има голема улога во градењето на мојата личност. Имав можност да работам со навистина прекрасни дизајнери во текот на мојата кариера и навистина се радувам на овој проект”.

Учесниците во шоуто ќе мора да дизајнираат за познати личности, а победникот ќе ја има честа да го дизајнира фустанот на Ријана за концертот, “Hyde Park Wireless”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma