Роби Вилијамс ја менува професијата! Сега се посвети на сликарството :))))

24 јануари, 20120
FRANCE-MUSIC-NRJ MUSIC AWARDS-WILLIAMS

Музичарот Роби Вилијамс неодамна покрај музиката и се посвети на уметноста и сликарството.

Всушност, 37- годишниот Роби својата гаража во Лос Анџелес ја претворил во атеље и во него создал многу нови дела. Сега е подготвен да и покаже на јавноста што има изработено и да организира изложба за своите слики.

“Не знам дали планира да ги продава своите слики, бидејќи би можел многу да заработи, но навистина би било посебно кога посетителите ќе прашаат кој е уметникот кој ги изработил”, коментирал еден од неговите пријатели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber