Роби Вилијамс: Солзи радосници за бременоста на својата сопруга :)))

31 март, 20120
Robbie Williams

Британскиот пејач Роби Вилијамс и неговата сопруга, актерката Ајда Филд очекуваат бебе.

Како што пренесува Ројтерс, убавата вест ја објави на својот веб-сајт 38-годишниот музичар и поранешен член на бендот “Take That”, наведувајќи дека раѓањето на бебето се очекува кон крајот на оваа година.

– Ги видовме снимките на ултра звук и плачевме… Детската соба е веќе готов, напиша Роби Вилијамс, додавајќи дека едвај чека да стане татко.

Ајдееее честито!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/