Саудискиот принц ќе лета со авион вреден 388 милиони долари

22 декември, 20120
avion

Саудискиот принц, Алвалед бин Талал (47) наскоро ќе го добие својот авион марка „Airbus A380“, со турска бања во мермер, концертна сала и гаража за неговиот „Ролс Ројс“. Новата луксузна летечка палата на принцот ќе се придружи на „Боингот 747“ и „Еарбасот 321“ кои принцот веќе ги има.

Новиот луксузен авион содржи и лифтови, концертна сала со клавир и место за 10 луѓе, а велат дека поседува и врвна акустика. Во авионот има 5 луксузни апартмани, конструиран е три години и чини неверојатни 388 милиони долари.

Инаку, саудискиот принц има богатство од 18 милијарди долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit