Сцена од Индијана Џонс?! Неее, по овој пат секој ден децата од Индонезија одат на училиште! :(((

20 јануари, 20120
APTOPIX Indonesia Daily Life

На прв поглед можеби оваа фотографија ќе ви личи на сцена од филмот Индијана Џонс, но ова е дневна рутина за неколку деца и возрасни од градот Лебаку од Индонезија.

Стравувајќи за сопствениот живот децата мораат секој ден да поминуваат по климавиот мост направен од жица и дрво.

Преминувањето преку реката станало уште поопасно откако минатата недела од мостот останала закачена само едната страна, како последица од поплавите. Децата во каскадерски стил и со молитви поминуваат низ овој мост.

Погледнете како изгледа тоа:

httpv://www.youtube.com/watch?v=kx8CsIZtNpk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber