Се снима продолжението на “Top Gun”…дознајте дали Tom Cruise ќе глуми?!?!

27 април, 20120
TOP GUN

Снимени се продолженијата на голем број на култни филмови. Некои од продолженијата одлично беа прифатени од публиката, но повеќето од нив не поминаа најдобро. Што ќе се случи со познатиот “Top Gun”?

Вториот дел на филмот Top Gun ќе биде снимен и Tom Cruise ќе ja репризира својата улога во ликот на Maverick, најавија од компанијата Paramaunt. Медиумите минатата година шпекулираа дека ќе направат продолжение на хитот од 1986 година, а Cruise тогаш изјави дека ќе биде дел од продолжението доколку сценариото е добро.

Изгледа дека сценариото е одлично, па заводникот од Холивуд се согласи да ја глуми ново-старата улога.

httpv://www.youtube.com/watch?v=VN8ze3S0Uj8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi