Секс фантазии кои може да ги избегнете

7 декември, 20120
seks-fantazii

Тугите секс фантазии, кои не се прифатливи за едниот од партнерите, се на врвот на листата. Ако фантазијата предизвикува одбивност, не вреди да ја остварувате, советуваат сексолозите.

Некои девојки сакаат да искусат се во сексот, а други со голем напор се обидуваат да го направат тоа на масата. Секој сам си одредува што е дозволено, а што не, но сепак има експерименти кои не се пожелни.

Сонот на повеќето мажи – тројка

Ако и ти ги сонуваш за секс во тројка, нема проблем, ајде да пробаме? Единствениот совет: не го правете со саканиот човек. Секогаш се случува,  откако пуштите трета личност во кревет, без разлика дали е маж или жена, односите да се сменат, па дури и да прекинат. Најчесто ситуацијата се развива според следново сценарио: маж сонува за тројка, жената се согласува, без голема желба,  двојката поканува девојка, работите некако се развиваат, а потоа … Почнуваат солзи, љубомора и недоразбирање. На крајот односите се уништуваат. Зошто да ризикувате на овој начин?

Секс во авион

Сексот во авион многу често е опишува убаво, во кино со снимени стотици зачинети сцени. Сепак, практиката се покажа доста различна од реалноста. Најчесто го правиме во тоалетот. Но таа е едно од најпосетените места, понекогаш е валкан и речиси секогаш многу тесен, што не  дозволува интимност. Што се однесува до сексот на седиштето, тоа е малку невозможно, освен ако не летате со приватен авион.

Секс во канцеларијата
Тоа е фантазија на сите. Но не брзајте да ја реализирате. Бидете внимателни и прво уверете се дека нема камери. Најопасната опција е сексот во канцеларијата на шефот. Не помалку опасна е љубовната игра во чекална. Не заборавајте дека таму многу често се поставуваат камери. Сепак ви останува варијантата со тоалетот, но искористете го по завршувањето на работниот ден.

На јавни места
Оваа можност вреди, ако не ве плаши фактот дека некој ве гледа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit