Северина доби 27.000 евра оштета!

17 април, 20120
65

Хрватскиот портал Индекс ќе мора на Северина да и исплати оштета поради објавувањето на нејзиното приватно видео од 2004 година.

Дента кога биле објавени фотографиите за Северина тоа бил ден на најголема трагедија по смртта на нејзиниот татко. Судот одлучил дека и е повредена интимноста, а поради тоа ќе мора да и бидат исплатени 27.000 евра оштета.

Снимката и фотографиите кои беа објавени, биле направени во 2004 година на брод. Адвокатот на Северина барал оштета од 17.000 евра, а сумата со камата пораснала до 27.000 евра. Пресудата е правосилна, така што Индекс нема да може да се жали на суд и ќе треба да и ги исплати парите на пејачката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber