Шахот задолжителен школски предмет во Ерменија!

27 март, 20120
Шахот задолжителен школски предмет во Ерменија!

Ерменија за своите ученици во основните училишта од оваа година воведе нов школски предмет, шах, како задолжителен. На тоа никој не се спротиставува. Напротив, оваа игра е многу популарна во земјата, ја сакаат и млади и стари.

httpv://www.youtube.com/watch?v=PwgZlkVkzzw#!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/