Шакира и Пике стана родители!

28 декември, 20120
shakira

Познатата двојка многу ентузијастички го поздравија нивното прво дете.

Пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике стана родители на момче. Фудбалерот ја споделил добрата вест на Твитер и Фејзбук – “Нашиот син е роден! Многу сме среќни! Ви благодариме за сите пораки”.

shakira

Само неколку дена пред раѓањето на синот, Шакира е видена како купува новогодишни подароци. Ова е вистинскиот подарок за крајот на очигледно успешната година на колумбиската пејачка која е и нов член на жирото на популарното шоу ‘The Voice’ на местото на Кристина Агилера.

Агилера го најави новиот албум по раѓањето на детето.

So happy! Shakira and her boyfriend Gerard Pique are celebrating the birth of their first child, a son

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber