Шик колекција на чевли Manolo Blahnik

4 декември, 20120
cevli

Manolo Blahnik колекција чевли за есен/зима 2012 година претставува безвременски шик и разиграни форми и украси. Овој дизајнер е познат по неговите елегантни чевли, но постојат некои облици и силуети во оваа збирка, кои се разиграни и интересни.

Постојат голем број на чевли со високи потпетици и платформи во различни бои, вклучувајќи ги и оние со модерна метална пета. Тука се и рамните чевли и чизми во богати бои, изработени од велур кожа.

Во колекцијата постјат многу сандали со слоевите детали и текстури. Минималистички сандали со ременче на глуждот доаѓаат во сребрена, златна и класична црна боја. Во галеријата погледнете некои од овие интересни чевли.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber