Тргнале на одмор со 18 милиони евра сoкриени во автомобилот

4 декември, 20120
pari

Француската полиција прилично биле изненадени за време на претресот на еден автомобил на контролниот пункт во близина на Стразбур, во кој биле двајца кинези.

Споменатите кинези биле фатени на граничниот премин како во автомобилот пренесуваат 18 милиони евра, складирани во седиштата.

Пронајдени се дури 38.000 банкноти од 20, 50, 100 и 500евра. Кинезите парите ги пренесувале во Ауди 6, а фатени се минатиот месец, поточно на 11 ноември. Француската полиција со детали од случајот дури вчера излегла во јавноста.

Возачот и совозачот живеат во Португалија, а во Франција, односно во Париз, пристигнале со авион, каде изнајмиле автомобил со кој се упатиле кон Виена, на одмор, велат од полицијата. Двајцата се задржани во притвор до крајот на истрагата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit