“Шминкајте се и носете секси долна облека – ќе го задржите вашиот маж!”

7 декември, 20120
miranda-kerr-dp-642-380

Прекрасната Миранда Кер гостувала во емисијата ‘The Late Late Show’ и ракажала како и понатаму го заведува својот сопруг, актерот Оралндо Блум.

Знае Миранда што зборува! Сепак е таа една од заштитните лица на Victoria’s Secret!

“Мажите се визуелни типови, немојте да зборавите. Секогаш шминкајте се и носете убава облека и ќе го задржите вашиот маж”, ги советувала Миранда жените и додала дека овој трик одамна и го открила нејзината баба.

Згодната 29 –годишна манекенка, која е во брак со Блум две и пол години, во емисијата се појавила во заводлив црн фустан и раскажала како успева да го задржи еден од најпосакуваните мажи во светот.

“Баба ми често ми зборуваше дека мажите најмногу внимание придаваат на физичкиот изглед. Затоа секој ден се средувам, дури и ако не излегувам од дома”, признала Миранда.

Во текот на разговорот Кер изјавила дека и покрај самодовербата и сигурноста со која зрачи на пистата, всушност таа има голема трема. Особено ако Оралндо е во публиката.

http://www.youtube.com/watch?v=MwtYKaGQozM&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber