Штета што немаше повеќе “стискање“ со убави жени :)))

21 јануари, 20120
james-bond-roger-moore

Roger Moore жали што додека ја играл улогата на Бонд не се бакнувал со многу жени. Актерот би сакал да имал помалку сцени во кои скокал од хеликоптер, а повеќе љубовни сцени. “Уживав со години додека го глумев Џејмс Бонд. Но, за разлика од акционите сцени повеќе ги сакав сцените во спалните соби. Жалам што во сценаријата за Бонд немаше повеќе сцени во кои се бакнувам со убави жени, наместо толку многу сцени во кои скокав од хеликоптер и пукав”, изјави 84-годишниот Roger Moore, кој во периодот од 1973 година до 1985 година го глумеше тајниот агент 007 односно во седум филмови.

Тој признава дека станал пребирливи во изборот на улогите откако престанал да го глуми Бонд, но сепак ги сакал и улогите кои и не биле толку добро платени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma