Силиконите во градите и го спасиле животот

30 ноември, 20120
silikoni

Жена од Канада преживеала вооружен напад благодарение на силиконите кои го задржале куршумот.

Ејлен Лајкнес од Калгари пред судот во Канада во средата изјавила дека била нападната од поранешното момче, а да немала силикони веројатно до сега ќе била мртва.

– Моите импланти го примија куршумот – изјави Ејлен во судницата.

Силиконските гради секако биле уништени по овој инцидент,а на поранешното момче на Ејлен му се суди за обид за убиство.

Ова не е прв случај силиконските гради да спасат нечиј живот. Во јануари година жена од Флорида преживеа откако беше избодена во градите и  благодарение на силиконите не и бил повреден ниту еден витален орган.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber