Sky Garden House – Една од најубавите куќи во светот!

27 март, 20120
1

Оваа фасцинантна куќа се наоѓа во Сингапур. Sky Garden House е дело на компанијата Guz Architects и нејзина главна карактеристика е покривот од трева. Убава, зелена, прекрасен дизајн, едноставно овој имот е неверојатен. Погледнете ги фотографиите од оваа убавица!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/