Славната ракавица на Мајкл Џексон продадена за 200 илјади долари

23 декември, 20120
majkl

Славната ракавица со кристали која кралот на попот Мајкл Џексон ја носеше на Американските музички награди во 1984 година беше продадена за 200 илјади долари на одржаната аукција. Идентитетот на купувачот кој ја платил астрономската сума за култниот дел од гардеробата на славниот пејач не е познат.
Исто така, една од популарните „Бит ит“ кожни јакни, што Џексон ги носеше на турнејата „Трилер“ во 1988 година, достигнала цена од 84,4 илјади долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber