Снимено чудовиште на дното на океанот!

9 мај, 20120
u89

Застапниците на теоријата дека станува збор за џиновска медуза, останаа неми кога се забележува дека ова мистериозно суштество има внатрешни органи. Ова суштество кое било забележано на дното на океанот е нешто што досега не било забележано.

Лондон – морските биолози целосно останале збунети од снимката која кружи низ интернетот, на која се гледа дека џиновско мистериозно суштество.

Меѓутоа, никој незнае каде е направена оваа снимка, односо во водите на кој океан, а некои океанолози изјавиле дека може да станува збор за голема медуза од видот – stygiomedusa gigantea, која може да порасне и до шест метри во должина.

Ова суштество за последните 110 години видено само 114 пати, така што за него не се знае речиси ништо.

Ова суштество кое е снимено со подводни камери не личи на ништо досега познато.

Погледнете и уверете се!

httpv://www.youtube.com/watch?v=-E-8_wDgN7c

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi